top of page

Яхтинг: реалії та найбільш поширені міфи. Міф №3

  • Фото автора: seayachttrip
    seayachttrip
  • 18 июл. 2018 г.
  • 2 мин. чтения

Міф № 3 "Яхтинг - небезпечно для здоров'я"

Слово "яхта" у багатьох людей асоціюється з словом небезпека. Адже в морі підстерігає стільки небезпек, а яхта - це маленький самотній кораблик в безкрайньому ворожому морі, крихкий і ненадійний. А навколо - тільки вітри, порожній горизонт і нікого, хто може прийти на допомогу ...

Насправді ходити під вітрилами не небезпечніше, ніж жити в сучасному мегаполісі або їздити на автомобілі, мотоциклі, велосипеді, гірських лижах чи сноуборді. Навіть виходячи з дому ви ризикуєте - так чому б це не робити красиво, енергійно - так, щоб всі позаздрили? ;)

Конструкція сучасних вітрильних яхт і катамаранів така, що шанс перевернутися і затонути на них у відкритому морі прямує до нуля.

Хоча море залишається морем і як в будь-якій морській подорожі тут існують небезпеки і несподіванки. Але і сильно турбуватися про те, що вас чекає в морі - негода або шторм - не варто. По-перше, яхтові тури плануються так, щоб погода не підносила неприємних сюрпризів. Маршрут подорожі на яхті продуманий до дрібниць: судно періодично заходить на стоянки в марини, заправляється водою і паливом, закуповуються продукти, при необхідності проводиться ремонт, в разі негоди вам буде запропоновано переночувати на березі. По-друге, будь-яка яхта укомплектована всіма належними засобами порятунку, які тільки придумав людський геній - причому незалежно від розміру або від класу судна. І по-третє, морська служба порятунку - одна з найсерйозніших в світі міжнародних структур, що має в своєму розпорядженні і швидкісні катери, і вертольоти, і тренованих фахівців з відмінним спорядженням. Так що згинути в морській безодні вам ніхто не дасть. Тим більше - діє неписаний морський закон: при отриманні сигналу SOS, всі судна, що знаходяться поблизу, кидають всі свої справи і поспішають на допомогу. Хтозна - може і вам доведеться коли-небудь брати участь в рятувальній операції. Всі люди, що знаходяться в морі, а особливо капітани яхт, повинні бути до цього морально готові.

При русі у відкритому морі слід дотримуватися мінімальних правил безпеки, про них вас неодмінно проінструктує ваш капітан. Основними з правил є:

- використовувати взуття, що не ковзає по поверхні палуби;

- пересуватися тільки по навітреній стороні човна, пам’ятаючи правило, що одна рука для себе, а інша для яхти. Тобто завжди триматися однією рукою за надійний нерухомий такелаж яхти;

- одягати захисні рукавички, щоб не стерти шкіру на руках при роботі зі шкотами і фалами (спеціальні мотузки за допомогою яких можна керувати вітрилами);

- захищатися від сонця - в море сонячний опік можна отримати набагато швидше, ніж на пляжі;

Крім того, на яхті ви перебуваєте під постійним і пильним оком досвідченого капітана (шкіпера). Він завжди готовий адекватно реагувати на будь-які ситуації, що відбуваються на борту. Головне - довіряти капітанові у всьому і завжди.

Пам'ятайте про все вищесказане і можете бути впевнені, що нічого поганого в море з вами не трапиться.

Не варто відмовляти собі в задоволенні відкрити для себе море по-новому і назавжди закохатись в яхтинг.

Enjoy Sailing!


 
 
 

Comments


Thanks! Message sent.

bottom of page