top of page

СКРИНЬКА ПОРАД:морська хвороба і як їй протистояти.

  • Фото автора: seayachttrip
    seayachttrip
  • 17 апр. 2018 г.
  • 3 мин. чтения

Закачування — річ досить загадкова. Люди з давніх часів задавалися питанням, чому ж так відбувається, що провокує організм, як його можна загартувати проти "морської хвороби"?

"Морська хвороба" або кинетоз виникає коли в організмі починається конфлікт через суперечливу інформації, що надходить з внутрішнього вуха і очей. Вестибулярний апарат "розгублений", адже в мозок йдуть сигнали, що

викликають сильний викид гістаміну (причина нудоти). Простіше кажучи, наше тіло не може зрозуміти, звідки походять ці механічні, регулярні і тривалі коливання в просторі. Очі говорять про те, що ви стоїте на твердій поверхні, а природний балансир відчайдушно "кричить" про зворотнє.

Доведено науково, що "морська хвороба" невиліковна, але навіть її при великому бажанні і прагненні можна перемогти. А перемагати хворобу треба, якщо ви не байдужі до моря та до яхт.

На Адріатиці, біля берегів Хорватії, в сезон яхтової навігації практично не в одному районі плавання не буває сильного хвилювання моря. Для людей, які знайомляться з яхтингом вперше, маршрути плануються через зони численних островів з порізаною береговою лінією. Це дає можливість в короткий проміжок часу сховати яхту спокійній бухті. Тому проблема морської хвороби, як постійного фактора, супутнього такого виду відпочинку не існує. Люди, що йдуть в плавання вдруге, а таких понад сімдесят відсотків, вже не замислюються про морську хворобу. Їх більше цікавить план маршруту та нові місця. Слід знати, що при плаванні під вітрилами на яхті середніх розмірів, закачує, набагато менше, ніж на великому судні.

Але що ж робити якщо ви починаєте відчувати ознаки "морської хвороби"?

Лікарі радять перш за все відмовитися від наступних речей:

1. Читання книг та ігри на телефоні, адже наш вестибулярний апарат перебуває в стресовій ситуації.

2. Споглядання за бортом мерехтливих предметів наприклад, хвиль, відблисків. Вниз взагалі краще не дивитися, дивіться вгору і вдалину.

3. Алкоголю (після першого ковтка вам може здатися, що життя стало набагато краще, але скоро ви переконаєтеся, що це не так)

4. Паління: навіть якщо ви завзятий курець, потерпіть трохи, щоб не збільшувати навантаження на організм.

5. Постарайтеся уникати жирної і важкої їжі напередодні і в перші дні подорожі, а також газованих напоїв та кави.

6. Не зловживати з використання парфумів і дезодорантів. Навіть самий улюблений запах, якщо він сильний, може значно погіршити ваше самопочуття в перший день на борту.

Якщо ви не знаєте чи не впевнені в реакції вашого організму на хвилі, можна прийняти за годину до подорожі імбир в капсулах. Цей продукт є одним з найбільш ефективних натуральних засобів при закачуванні. Діють такі капсули навіть краще інших медикаментів, в разі відсутності таких капсул можна прийняти 1 гр порошку імбиру за годину до подорожі. Відмінні відгуки при лікуванні і профілактиці блювоти і нудоти має американський препарат Бонин. Одна таблетка цього засобу дає протиблювотний ефект практично на добу. При цьому в порівнянні з препаратом Драмина, у цього медикаменту менше протипоказань та таких побічних ефектів як сонливість та сухість у роті. Російський гомеопатичний препарат Авіа-море також заслуговує на увагу, адже він відмінно допомагає позбавлятися від симптомів морської хвороби. Досить прийняти таблетку за годину до подорожі і про неприємні симптоми можна забути. Приймати цей засіб можна дітям з шести років, а ось вагітним жінкам і годуючим матусям перед його прийомом необхідна консультація фахівця. Слід запам’ятати, що до всіх таблеток від морської хвороби організм зчасом звикає, а значить вони перестають діяти.

Крім таблеток існують також і народні засоби проти закачування:

1. Як не дивно, від перших ознак морської хвороби відмінно рятує робота за

штурвалом. Попросіть шкіпера пустити вас постояти за штурвалом. Зосередьте погляд на нерухомій лінії горизонту, сконцентруйте увагу не на внутрішніх відчуттях, а на керуванні човном. Взагалі, намагайтеся дивитися на нерухомі, стабільні об'єкти і при цьому якомога менше рухати головою. Виберіть собі об'єкт поза човном: хмара, пароплав на горизонті. 2. Вітамін С. Пригнічує гістамін і покращує загальне самопочуття. 3. Імбир. Візьміть з собою імбирне печиво, карамельки. Пийте чай з імбиром. Він відмінно бореться з нудотою.

4. Лимон. Тримайте в роті часточку лимона.

5. Дихайте глибоко і рівно. 6. Пийте більше чистої води. 7. Можна спуститися в каюту, прилягти і закрити очі. Але взагалі в каюті краще не відсиджуватися занадто довго: свіже повітря і простір набагато краще замкнутого простору.

Enjoy Sailing!

 
 
 

Comments


Thanks! Message sent.

bottom of page