СКРИНЬКА ПОРАД: що потрібно знати про сонцезахисні окуляри
- seayachttrip
- 28 мар. 2018 г.
- 3 мин. чтения
Якщо Ви вирішили провести свій відпочинок подорожуючи по морю на вітрильній яхті, є ряд речей без яких Вам не обійтися.
Цього разу розберемося, як правильно підібрати сонцезахисні окуляри, які краще взяти з собою засоби для захисту шкіри та волося і що робити, якщо появиться "морська хвороба".
Сонцезахисні окуляри на яхті потрібні для захисту очей від сонця і вітру. Головну небезпеку становлять так звані "зайчики" - відображення сонця від поверхні води, яке може істотно знизити якість зору.

І тут вибір часто залежить від особистих вподобань і індивідуального стилю, але вибір правильного вигину лінз, кольору і матеріалу може суттєво вплинути на їх ефективність. Не всі поляризовані сонцезахисні окуляри забезпечують однаковий рівень захисту. Розглянемо їх основні характеристики.

1. Лінзи. В основному в сонцезахисних окулярах застосовуються пластикові чи полікарбонатні лінзи, які легкі і не розбиваються при падінні. Деякі пластикові лінзи мають додатково поляризований шар, в той час як поляризація полікарбонатних є невід'ємною частиною лінзи. Тому, останні буде складніше подряпати, але вони також і дорожче коштують.
Скляні лінзи мають неймовірну ясність і володіють більшою стійкістю до подряпин, ніж пластик, але також є більш важкими і більш дорогими варіантами, крім того можуть тріскатися або розбиватися.
2. Затемненість лінз. Рівні затемненості або кількості світла, що проходить через лінзу, можна приблизно розбити на 4 категорії:
Категорія 0 - це прозорі лінзи без захисту від ультрафіолетового випромінювання, технічно вони дозволяють пропускати ультрафіолетове випромінювання від 80% до 100%
Категорія 1 - лінзи дозволяють пропускати ультрафіолетове випромінювання від 43% до 80% і будуть ефективно захищати хіба що при низькому рівні освітленості
Категорія 2 - підійдуть для звичайних і яскравих сонячних погодних умов. Більшість сонцезахисних окулярів для яхтингу потрапляють в цю категорію, так як вони дозволяють пропускати ультрафіолетове випромінювання від 8% до 18%
Категорія 3 - це вже скоріше рівень гірськолижних окуляр, вони пропускають ультрафіолетове випромінювання від 3 до 8% і занадто темні для використання під час керування яхтою.
Ще є фотохромні або лінзи зі змінною світлопередачею. Вони світліше в звичайних умовах і стають темнішими, коли Ви дивитеся на сонце протягом декількох хвилин. Така функція буде корисна для безперервного використання, тобто Ви можете спуститися вниз, не знімаючи їх, а потім піднятися на палубу, на світло і вони при цьому самі пристосовуються до умов освітлення.
3. Відтінок лінз. Лінзи з базовим сірим відтінком, як правило, трохи темніші, вони підійдуть найкраще при яскравому сонці. Також, саме сірі лінзи найбільш зручні в плані видимості, тому що вони не змінюють колір того, на що Ви дивитеся. У той же час для багатьох вони можуть бути занадто темними.

Дивлячись через лінзи з базовим коричневим, мідним або бурштиновим відтінком, світ виглядає яскравіше і контрастніше, на відміну від сірих лінз. Мідні лінзи підійдуть як для сонячних, так і для похмурих днів, а лінзи з рожевим відтінком показали аналогічний ефект за яскравістю, як і бурштиновий відтінок. Коричневі відтінки лінз нічим не поступаються сірим за рівнем захисту від ультрафіолетових променів, за винятком відмінностей візуального досвіду. Тому варіанти вибору теплих або холодних відтінків лінз - це всього лише питання особистих уподобань.
4. Покриття лінз. Деякі лінзи мають дзеркальне покриття спереду, яке, як передбачається, зменшує кількість відблисків, які потрапляють вам в очі. З точки зору стилю, дзеркальна поверхня надає окулярам більш стильний вигляд, а ще ваші очі не видно через лінзи, хоча є і побоювання, що дзеркальне покриття більш схильне до подряпин, ніж інші лінзи. На жаль, ефект дзеркала, яке теоретично повинно відбивати більше світла, не був помічений.

А ось покриття антивідблиску на задній частині лінз - це тип покриття, який дійсно має значення, особливо на більш плоских оправах, коли світло з'являється з боків і показує відволікаюче відображення. Оправи з більш високим базовим вигином не потребують цього покриття. Багато з сонцезахисних окулярів мають гідрофобне покриття, яке допомагає воді скочуватися. Вони більш ефективні в дрібний дощ і стійкі до бризг солоної води. 5. Вигин оправи. Базовий вигин оправи - це номер, який використовується для опису того, наскільки плоска або об'ємна оправа. Технічно це радіус кола, утворений внутрішньою частиною лінз. Наприклад, оправа з базовим вигином 8 - повністю захищає, а базовий вигин 6 - більш плоский. Звичайно, чим більше вигин, тим краще окуляри справляються з різними бічними відблисками.
Enjoy Sailing!
Comentários