Що входить у вартість оренди парусної яхти (частина 1)
- seayachttrip
- 21 февр. 2018 г.
- 5 мин. чтения

Стандартний термін оренди яхти в чартерній компанії завжди кратний цілим тижням від суботи до суботи. У сезон найняти яхту на три-п'ять або десять - дванадцять днів, тобто на строк не рівний одному тижню практично неможливо. Це може тільки трапиться в разі оренди човна за принципом останнього моменту (Last minute). Яхти, які заздалегідь ні хто не зарезервував можна орендувати за принципом Last minute, але не раніше, ніж за тиждень до початку чартеру. В цьому випадку є один істотний недолік - це залишковий принцип по моделях, стану і віку яхти. Приймання яхт відбувається в суботу о 17.00, здача після плавання в суботу о 09.00. Ціна завжди вказується в євро/тиждень за яхту в цілому.
Вартість оренди залежить від типу і моделі яхти (однокорпусна або катамаран), року виробництва і терміну оренди. Найвища ціна зазвичай в липні-серпні в так званий "високий сезон". Проте, навіть у високий сезон, вартість оренди яхти порівнянна з ціною бронювання апартаменту на один тиждень.
Спочатку розглянемо, що входить у базову вартість оренди яхти.
Базова вартість оренди яхти складається з декількох основних аспектів.

Розглянемо їх докладніше: • вартість оренди самої яхти на 8 днів / 7 ночей. При цьому встановлений універсальне міжнародний час початку оренди - субота 16:00 або 17:00, а час закінчення - 09:00 ранку в наступну суботу. При бажанні оренди яхти на інший термін або посадки / висадки в інші дні або час необхідно додатково узгоджувати ці питання з чартерною компанією. • постільна білизна та рушники - зазвичай по 1 комплекту на людину в тиждень; деякі надають два комплекти в тиждень; • загальна страховка яхти, а також життя і здоров'я пасажирів. Наявність страховки і її умови краще уточнювати в кожному окремому випадку. • посуд - зазвичай це тарілки, чашки, склянки, келихи, столові прилади, каструлі та сковорідки. На борту можуть бути також чайники, турки для кави і т.д. • обладнання для забезпечення безпеки - рятувальні жилети, вогнегасники, аптечка і т.д. Якщо Ви подорожуєте з дітьми, обов'язково вкажіть їх розміри, щоб заздалегідь підготувати жилети, які підходять саме їм. • карти, путівники. • інше обладнання в залежності від яхти (уточнюється на запит по кожній яхті) - навігаційне обладнання (автопілот, GPRS, радар, картплоттери), телевізор та CD програвач, опріснювач, генератор, маски і трубки для пірнання, а також побутова техніка - мікрохвильова піч, холодильник, морозильник, посудомийна машина, кондиціонер, чайник, кава-машина і т. д. • місце стоянки в порту / марині в першу і останню ніч подорожі. Тобто прибувши на борт о 17:00 в суботу, Ви можете вийти на яхті з марини в неділю вранці, не оплачуючи стоянку, а також повинні обов'язково прийти в порт повернення яхти в наступну п'ятницю, де також безкоштовно залишитися на ночівлю. • оренда гумового човна з мотором. Практично у всіх країнах, крім Хорватії і Чорногорії, такий човен, який ще називається «Тузик», «тендер» або «дінго», надається разом з навісним мотором.
Додаткові обов'язкові витрати по оренді яхти: • Кінцеве прибирання - зазвичай становить 50-200 євро залежно від типу і розміру яхти, оплачується в чартерній компанії на початку подорожі. У рідкісних випадках вартість фінального прибирання вже включене в базову вартість оренди яхти. • Транзит-лог (Trasit-log) - в основному поширений в Хорватії і Чорногорії. Це додаткова оплата реєстраційних дій при початку і закінчення подорожі. В інших регіонах ця опція включається в вартість оренди. • Паливо - незалежно від вартості оренди яхти з екіпажем або без, яхта надається з повними паливними баками на початку подорожі. Після закінчення подорожі потрібно повернути яхту з такими ж повними баками. Зазвичай в передостанній день подорожі гості, повернувшись в порт здачі яхти, заправляють її повністю. Ці витрати складають приблизно 50-150 євро для однокорпусних вітрильників, 150-300 євро для катамаранів і від 500 євро для моторних яхт. Іноді на початку подорожі шкіпер отримує від гостей певну суму коштів, так звану "яхтову касу", що становить 300-700 євро для зручності гостей і покриття витрат по паливу, закупівлю продуктів і т. д., про що звітується перед екіпажем, а решту в кінці подорожі повертає екіпажу.

• Страховий депозит (security deposit) при оренді яхти без професіонального екіпажу є обов'язковим. Отже, ви берете в оренду чужу яхту, яка коштує чималих грошей. В середньому типова чартерна яхти коштує 150 000 - 300 000 EUR, тобто досить солідна сума. За оренду ви звичайно платите набагато меншу суму (2000-4000 EUR). А якщо ви якимось чином пошкодите чуже майно? Хто компенсує власнику вартість ремонту? Саме для таких випадків власники і страхують свої яхти. Страховки відрізняються між собою за вартістю. Наприклад, можна застрахувати яхту з великою франшизою або з маленькою. Франшиза - це сума, яку страхова компанія не компенсує. Так як більшість пошкоджень яхт зазвичай дрібні, а їх усунення обходиться в суму менше 1500-2000 EUR, то страховка з такою франшизою найдешевша. Чим менше франшиза - тим дорожча страховка. Всі чартерні компанії своїм клієнтам, тобто шкіперам, пропонують два варіанти страхування:
• депозит з поверненням (refundable security deposit)
• депозит без повернення (non-refundable damage waiver)
При оренді яхти з екіпажем security deposit може бути скасований в залежності від яхти і країни подорожі, про що Вам буде повідомлено під час підготовки пропозицій для Вашої подорожі. Зазвичай страховий депозит оплачується при прибутті на чартерну базу. Якщо страховий депозит підлягає оплаті, то він може оплачуватися наступними способами: - депозит з повним поверненням після закінчення подорожі при відсутності пошкоджень з вини гостей. Зазвичай розмір такого депозиту залежить від типу, довжини та року випуску яхти і може коливатися від 1500 до 8000 євро, які оплачуються декількома способами - авторизацією або «заморожуванням» суми на карті, готівкою або сліпом карти, тобто копіюванням даних карти і підписом її власника про можливість зняття суми в разі нанесення пошкоджень яхті. - депозит без повернення YDW (yacht damage waiver), це страховка без франшизи. В цьому випадку ви платите в середньому 200-300 EUR за тиждень оренди яхти, і якими б не були ушкодження - це не ваша турбота. Всю вартість ремонту оплатить страхова компанія. Інформація про необхідність і спосіб оплати страхового депозиту надається по кожному окремому випадку оренду яхти. • Стоянка в маринах / портах. Як було зазначено раніше, перша і завершальна ночі зазвичай вже включена в базову вартість оренди яхти. Місця ночівлі протягом рейсу визначаються гостями самостійно і можуть бути як в маринах, так і на безкоштовних якірних стоянках. Під час обговорення маршруту зі шкіпером Ви можете заздалегідь спланувати свою подорож так, щоб зупинятися для ночівлі в красивих бухтах і інших можливих місцях, щоб не оплачувати марину. Якщо ж Ви хочете ночувати тільки в портах, то варто очікувати, що стоянка, в залежності від типу, розміру яхти, країни і сезону, може варіюватися від 35 до 200 євро за ніч. Оплата стоянки відбувається по факту. • Welcome-пакет. Зараз стає поширеним включення таких витрат в обов'язкову вартість оренди яхти і оплати заздалегідь. Зазвичай це не більше 25 євро за яхту, і такий пакет включає в себе баки прісної води, кухонний газ, безалкогольні напої, фрукти, серветки і т. д. • Міграційні, митні та інші збори і мита (якщо Ваша подорож включає в себе кілька країн або транзит-лог не включався у вартість оренди яхти) необхідно буде оплачувати при перетині кордону, при відвідуванні національних заповідників, парків і т. д. Така оплата відбувається за фактом залежно від маршруту подорожі. • Підвісний мотор. В Чорногорії і Хорватії підвісний мотор для гумового човна, що додається до яхти, оплачується окремо безпосередньо на базі. Вартість - близько 60-80 євро в тиждень за яхту.
Якщо Ви думаєте, що це все, то Ви помиляєтеся ))) Продовження читайте тут
Comments